POKAŻ STRONĘ
Buty wegańskie - jakie powinny być buty dla wegan?

Czy chcesz dowiedzieć się, czym jest skóra wegańska? Jakie buty są najlepsze dla wegan? Zachęcamy Cię do przeczytania tego artykułu. Odpowiadamy w nim na te i inne nurtujące pytania, a także wskazujemy, na co zwrócić uwagę w trakcie wyboru obuwia wegańskiego. Mamy nadzieję, że po lekturze poniższego wpisu nie będziesz mieć problemu z kupnem właściwych butów. Zatem zapraszamy!

Rodzaje i skład skóry wegańskiej

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że Twoja filozofia życiowa jest czymś więcej niż zwykłą pozą. Rozumiemy to, ponieważ również uważamy, że żadne stworzenie na tej planecie nie powinno cierpieć. Stąd postanowiliśmy propagować ofertę hiszpańskiego producenta obuwia wegańskiego. Jest ono wytwarzane z materiałów niepochodzących od zwierząt. Co najważniejsze, nawet kleje użyte do łączenia warstw nie są np. glutynowe.

Przyjrzyjmy się zatem dokładnie, czym jest skóra syntetyczna. Zazwyczaj mamy do czynienia z tkaniną poliestrową, która często pokrywana jest PCV. Jeśli chodzi o jej pielęgnację, to można powiedzieć, że jest bezproblemowa. Wystarczy przetrzeć ją zwilżoną, miękką ściereczką lub gąbką. Zewnętrzną powłokę warto zabezpieczyć preparatem, który chroni przed szybkim zabrudzeniem.

Co ją wyróżnia?

Do największych zalet skóry wegańskiej można zaliczyć:

  • ideologiczną spójność z Twoimi poglądami na temat tego, że nie powinno się zabijać zwierząt, by pozyskać surowce do produkcji np. butów i ubrań,
  • elastyczność, która zapewni komfort użytkowania na każdym kroku,
  • trwałość – oznacza to, że botki czy trapery wykonane z tego materiału posłużą przez kilka sezonów,
  • wodoodporność – deszcz nie jest straszny butom wegańskim.

Z czego zwykle robione jest obuwie wegańskie?

Jednym z ciekawszych składników używanych do produkcji butów dla wegan jest pinatex. Brzmi tajemniczo? Być może zadziwi Cię fakt, że chodzi tu o ananas, a dokładnie o jego liście. Materiał, który jest z nich robiony, jest równie delikatny, jak cielęca skóra i niezwykle wytrzymały. Wśród pozostałych surowców, których używa się do wyrobu obuwia wegańskiego, znajdują się m.in.:

  • len,
  • korek naturalny,
  • bambus,
  • konopie,
  • bawełna organiczna,
  • mikrofibra.

Specjalnie z myślą o osobach, które starają się dbać o środowisko, powstają również buty wegańskie z opakowań PET.

Zwróć uwagę, że w naszym sklepie znajdziesz świetnie wykonane sneakersy ze skóry wegańskiej. Jest ona w 100% syntetyczna. Wnętrze stanowi wysokiej jakości tkanina bawełniana. Jest ona przyjazna dla stóp i zabezpiecza je przed otarciami oraz odparzeniami.

Jakie oznaczenia powinny się znajdować na butach wegańskich?

Wiele modeli dostępnych na rynku ma etykietę Vegan Friendly. Już wiesz, czym jest skóra wegańska, z której wykonywana jest zewnętrzna część buta. Warto przyjrzeć się pozostałym częściom, czyli np. podeszwie oraz spoiwom użytym do łączenia tworzyw. W przypadku prawdziwego obuwia dla wegan powinny one być wolne od składników pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo należy sprawdzić, czy mają uznane na całym świecie certyfikaty. Chodzi o Peta Approved Vegan oraz Vegan Society. Nie zapomnij o sznurówkach – nie mogą być woskowane i wkładkach, które nie powinny być wykonane np. z owczej wełny.

Właśnie takie obuwie wegańskie jest dziełem hiszpańskich projektantów z Mumka. Naszym zdaniem jest ono spełnieniem marzeń każdego miłośnika zwierząt. Poza tym odznacza się dokładnym, świetnym wykonaniem i wykończeniem. Nie ma żadnych uchybień w sztuce tworzenia tych wygodnych, praktycznych i pięknych butów. Nietypowe tekstury z motywami ze świata flory, fauny, bajek oraz miast są pasjonujące. Przykuwają uwagę ciekawym zestawieniem kolorów. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku obuwia dla najmłodszych wegan.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, to zapraszamy do sklepu. Znajdziesz tam szeroki wybór butów z kolekcji letniej, wiosennej oraz jesienno-zimowej. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy! Zależy nam na tym, aby każdy Klient był zadowolony ze swojego zakupu. W końcu obuwie powinno być wygodne pod każdym względem, w tym ideologicznym!

Podziel się swoimi przemyśleniami pod artykułem

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem