POKAŻ STRONĘ
Dlaczego warto sięgać po wegańskie produkty?

Produkty wegańskie, w ostatnim czasie, szturmem wdzierają się na rynek zarówno modowy, jak i kosmetyczny. Zyskują przy tym coraz większą popularność, choć wielu nie do końca jeszcze wie, czym właściwie są. Często zdarza się, że wiele osób myśli, że produkty dla wegan to tylko produkty spożywcze, gdyż to właśnie z jedzeniem głównie kojarzy nam się weganizm, czy wegetarianizm. Tymczasem, wegańskie produkty to naprawdę pokaźna część niemal wszystkich dóbr dostępnych na rynku. Dlaczego są tak modne i dlaczego warto sięgać po wegańskie produkty? Jaki jest ich związek zarówno z ekologią, jak i naszym zdrowiem? Czy wszystko, co wegańskie jest dobre i czy to tylko moda, która wkrótce przeminie? Czy może filozofia i styl życia, które warto wcielić w codzienne funkcjonowanie na stałe? Pytań rodzi się w tej dziedzinie wiele, więc my jako świadomy producent wegańskich butów i galanterii postanowiliśmy się odpowiedzieć na nie wszystkie i podzielić się z Wami naszą wiedzą, zdobywaną na przestrzeni lat doświadczeń.

Produkty wegańskie - co to jest i skąd właściwie się wzięło

Produkty dla wegan, choć wytwarzane dla ludzi powstały głównie z myślą o środowisku naturalnym i etycznym podejściu do zwierząt. W dobie stale rozwijającego się przemysłu ludzkość zaczęła wręcz masowo hodować zwierzęta tylko w celach ubojowych, przeznaczając je nie tylko na pokarm, ale też ubrania, buty, czy eksperymenty medyczne i kosmetyczne. Wrażliwość wielu osób zostawało coraz bardziej wystawiana na mocną próbę, gdyż nie można było nie dostrzec cierpienia zwierząt i bezmyślnego ich zabijania.

Jednak prawdziwa świadomość, docierająca do mas zaczęła się dopiero wówczas, gdy ekolodzy zaczęli otwarcie mówić, że to wszystko ma wpływ nie tylko na cierpienie zwierząt, ale też na środowisko naturalne co ma ogromny wpływ na ludzkie zdrowie. Dlatego coraz więcej osób zaczęło się zastanawiać, czym są produkty wegańskie, jak można je wykorzystać w walce z degradacją naszej planety i cierpieniem zwierząt jednocześnie.

Wówczas okazało się, że rzeczy wegańskie są zdecydowanie bardziej ekonomiczne w produkcji. Postęp technologiczny zadziałał w tym przypadku zdecydowanie na naszą korzyść. Nie zużywamy tylu zasobów naturalnych takich, jak chociażby woda oraz nie zanieczyszczamy środowiska, zarówno odpadami, jak i gazami cieplnymi, generowanymi nie tylko przez spalanie energetycznych paliw, ale także przez same zwierzęta, których hodowla zdecydowanie przewyższa naturalne potrzeby naszej planety.

Na podstawie tych wszystkich założeń trendy wegańskie zaczęły się coraz bardziej szerzyć, a coraz więcej wrażliwych i odpowiedzialnych producentów zaczęło wytwarzać wegańskie buty, torebki, ubrania i kosmetyki. Przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierze, nie wykorzystuje się także żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Produkty wegańskie - jaka jest ich jakość oraz użyteczność?

Nauczeni od wieków zwykliśmy uważać, że tylko skórzane buty czy torebki gwarantują nam długą użyteczność. Ileż to razy zrezygnowaliśmy z produktów z ekoskóry na rzecz tych naturalnie skórzanych uważając je za jedyne właściwe i opłacalne, choć droższe? A wegańskie buty? Kto to widział? Co za bzdura? Z soi je robią? Na szczęście takie podejście do tematu to już coraz bardziej rzadkość niż powszechne rozumowanie. Wegańskie produkty w żaden sposób nie odstają jakością od skóry naturalnej. Wręcz przeciwnie, stanowią jej idealny zamiennik. Wegańska ekoskóra zachowuje się dokładnie tak, jak naturalna, jest elastyczna, wytrzymała, doskonale dopasowuje się do anatomicznego kształtu ciała i pełni funkcje termoregulacyjne. Dlatego właśnie wegańskie sneakersy, czy glany są coraz częściej wybierane również przez wytrawnych i doświadczonych sportowców, czy podróżników, którzy chętnie przecierają w nich kolejne szlaki.

Produkty wegańskie są tak dobrej jakości, że doskonale sprawdzają się przy wielokrotnym użytkowaniu. Są odporne na działanie czynników mechanicznych i atmosferycznych, a dobrze zaprojektowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły na pewno posłużą nam wiele długich lat.

Produkty dla wegan i nie tylko, to także kosmetyki, które nie zawierają substancji odzwierzęcych. Ich jakość jest również wyjątkowa, a nawet lepsza od tradycyjnych, chemicznych produktów. Zazwyczaj są one w pełni naturalne, dzięki czemu nie uczulają oraz nie niosą ze sobą ryzyka podrażnień i chorób skóry wywołanych konserwantami i substancjami chemicznymi.

Jakość tego, co wegańskie to przede wszystkim jakość naszego życia - wybierając tego rodzaju produkty nie tylko ją podnosisz, ale także chronisz siebie i innych.

Gdzie kupić wegańskie produkty?

Zastanawiasz się gdzie kupić produkty wegańskie? Sklep internetowy Mumka Shoes to idealne miejsce, w którym znajdziesz zarówno buty, jak i torebki i plecaki wykonane zgodnie z etyczną praktyką fair trade. Nie wykorzystujemy do ich produkcji żadnych elementów pochodzenia zwierzęcego, ponieważ to właśnie etyka od zawsze stała na czele naszych zainteresowań oraz kierowała naszym światopoglądem. W naszej ofercie znajdziesz wegańskie sneakersy damskie i sneakersy męskie, które stały się naszym znakiem rozpoznawczym w wielu krajach Europy. Ich stylistyka wywodząca się z rodzimej dla marki Hiszpanii podbiła serca wielu osób, które potrzebują odrobiny koloru i niebanalnego stylu w szarej codzienności.

To połączenie do ekstrawagancji, mody i miłości do zwierząt oraz Matki Ziemi pozwoliło nam stworzyć firmę, w której pracujemy przede wszystkim z pasją. Codziennie przekonujemy się, że nasza misja ma znaczenie, a przede wszystkim, że się spełnia. Szerząc ekologiczne trendy, widząc zadowolenie na twarzach Klientów, czytając ich pozytywne komentarze, napędzamy swoje siły do dalszego działania. Produkty wegańskie to nie tylko wytwór czysto zarobkowy. Dla nas stanowią one filozofię życia.

Nie zastanawiaj się gdzie kupić wegańskie produkty - wejdź do naszego sklepu i już dziś zacznij z nami zmieniać planetę i budować świadomość społeczną! Zapraszamy!

Podziel się swoimi przemyśleniami pod artykułem

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem