POKAŻ STRONĘ
Jak wyczyścić białe sneakersy?

Bez wątpienia jednym z najsilniejszych, a co za tym idzie, najpopularniejszych trendów modowych ostatnich sezonów są śnieżnobiałe sneakersy damskie i męskie, również sneakersy dla dzieci. To uniwersalne obuwie, zdążyły pokochać zarówno kobiety, mężczyźni, jak i dzieci. Uwzględniają je w codziennych stylizacjach casualowych, a nawet pół formalnych. Jednym z mankamentów białego obuwia jest jednak ich szybka tendencja do zabrudzeń, a jak wiadomo pierwsze, na co zwracamy uwagę u nowo napotkanej osoby to, w jaki stopniu ma on czyste buty. Niektórzy uważają, że to właśnie za ich sprawą są w stanie poznać drugiego człowieka. Dlatego w poniższym artykule podpowiemy czym i jak wyczyścić białe sneakersy materiałowe oraz skórzane i czy czyszczenie białych sneakersów w pralce jest bezpieczne.

Jak wyczyścić białe sneakersy sportowe z materiału?

Jak i czym czyścić sneakersy, gdy w zasięgu ręki posiadasz wyłącznie artykuły domowego użytku? Wbrew pozorom jest to banalnie proste. Pierwszym sposobem jest użycie sody oczyszczonej, która bardzo dobrze usuwa różnorodne zanieczyszczenia, w szczególności, jeśli posiadasz sportowe sneakersy z materiału charakterystycznego dla trampek. Wystarczy, że do produktu dodasz odrobiny wody, a następnie zaczniesz pocierać zabrudzenia za pomocą szmatki, bądź miękkiej szczoteczki.

Drugim sposobem jest skorzystanie z soku z cytryny, który przed zastosowaniem należy wymieszać z wodą. Pamiętaj o stosunku 1 do 3 z wodą. Dodatkowym atutem tego sposobu na czyszczenie białych sneakersów materiałowych jest przyjemnych zapach, który pomaga zneutralizować nieprzyjemny zapach, związany z zanieczyszczeniem.

Oczywiście, możesz skorzystać również z detergentów, a dokładnie proszku do prania w połączeniu z wodą lub pasty do zębów o działaniu wybielającym. Co ciekawe, czyszczenie białych sneakersów z jej pomocą sprawdzi się zarówno w przypadku materiału, jak i skóry wegańskiej.

Jak wyczyścić białe sneakersy? Białe wegańskie buty jak nowe!

Jak sprawić, aby Twoje białe buty na lato ze skóry zachwycały nieskazitelnym białym kolorem? Oprócz wcześniej wspomnianego sposobu z pastą do zębów możesz skorzystać z właściwości szarego mydła. Po połączeniu go z wodą oraz uzyskaniu delikatnej piany zacznij przecierać obuwie nasączoną roztworem ściereczką, a zabrudzenia powinny zejść, zanim się obejrzysz.

Jednak jak wyczyścić białe sneakersy, gdy te zżółkły, a nieestetyczne zacieki powodują, że Twoje stylizacje prezentują się nieciekawie? Jeśli domowe sposoby nie dały rady z zabrudzeniami, zainwestuj w specjalne preparaty do czyszczenia skór syntetycznych. W takim wypadku nie sugeruj się jednak ogólnym wskazówkami, a postępuj zgodnie z informacjami umieszczonymi na opakowaniu przez producenta. W ten sposób unikniesz ewentualnych zniszczeń, a Twoje buty będą wyglądały jak nowe. Chcąc zachować śnieżnobiały kolor obuwia, najlepiej poddawaj je czyszczeniu po każdym większym zabrudzeniu.

Czyszczenie białych sneakersów w pralce - czy to dobry pomysł?

Z poprzedniej części artykułu dowiedziałeś się, jak wyczyścić białe sneakersy za pomocą domowych sposobów. Jednak czy białe obuwie można prać w pralce, jeśli dotychczas stosowane rozwiązania nie pozwoliły uzyskać pożądanego efektu? Jeśli posiadasz białe sneakersy ze skóry naturalnej, ekologicznej lub zamszu to na pewno ulegną zniszczeniu po bezpośrednim wystawieniu na działanie wysokiej temperatury oraz wibracji. Dlatego również najczęściej poleca się ręczne czyszczenie białych sneakersów skórzanych, a szczególnie sneakersów wegańskich, a następnie pozostawienie ich do wyschnięcia. Należy równocześnie jednak pamiętać, że nie powinny być one wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż w efekcie mogą powstać nieestetyczne zacieki oraz wierzchnia warstwa butów po pewnym czasie zacznie pękać.

Podziel się swoimi przemyśleniami pod artykułem

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem