POKAŻ STRONĘ
Co zrobić jak buty obcierają?

Na pewno znasz to nieprzyjemne uczucie, gdy buty obcierają tylne partie stopy, lub jej palce, prawda? Każdy z nas, choć raz mocno odchorował taki problem. Niezależnie od tego, czy mamy na myśli obcierające buty sportowe, czółenka do pracy, czy pospolite trampki, to warto wiedzieć, że można ten problem stosunkowo łatwo wyeliminować. Dlaczego buty obcierają? Niezależnie od ich rodzaju najczęstsza przyczyna jest zazwyczaj taka sama i dowiesz się o niej w dalszej części tego artykułu. Podpowiemy Ci także co zrobić, gdy buty obcierają i jakie metody są najbardziej skuteczne, jeżeli już kupimy źle dopasowane obuwie. Tymczasem zapraszamy Cię do świata Mumka Shoes, w którym znajdziesz wiele ciekawych i wygodnych butów, takich jak np. trapery i sneakersy, które odpowiednio dobrane zagwarantują Ci komfort i wygodę każdego dnia.

Dlaczego buty obcierają?

Zauważyłeś, że najczęściej buty obcierają piętę? Dzieje się tak z trzech powodów. Pierwszym, podstawowym i najczęściej spotykanym jest zły dobór rozmiaru obuwia. Za ciasne sprawia, że w miejscu, w którym buty są najbardziej ruchome, powstają nieprzyjemne otarcia. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrać rozmiar. Drugi powód to zbyt luźno zawiązane wysokie buty takie jak botki czy trapery.

Kolejnym, bardzo istotnym elementem, mającym wpływ na to, że buty obcierają z tyłu stopy, jest materiał, z którego zostały one wykonane. Zbyt twarde tworzywo, to niemalże gotowy przepis na pękające bąble, nawet jeżeli rozmiar jest dobrze dobrany. Buty, tak czy inaczej muszą mieć bezpośredni kontakt ze stopą a twardy, mało elastyczny materiał nie dopasuje się do jej anatomicznego kształtu, ani też nie będzie z nią współpracował podczas chodzenia.

Wybierając odpowiednie obuwie, zwróć też uwagę na to, jak twarda jest zapiętka wzmacniająca tył obuwia. Ona bywa najtwardsza, przez co chroni nasze stopy przed kontuzjami i szybkim zużyciem butów przy stałym wsuwaniu ich bez pomocy łyżki. Jej obecność jest szczególnie istotna w przypadku czółenek, botków i szpilek. Jednak to właśnie ona najczęściej odpowiada za obcierające buty na piętach.

Co zrobić jak buty obcierają z tyłu?

Zastanawiasz się co zrobić, jak buty obcierają z tyłu? Najlepiej wybierać sprawdzone obuwie, które zostało wykonane z miękkich , współpracujących ze stopą materiałów. Warto postawić na ekologiczne, wegańskie buty, takie jak sneakersy damskie lub męskie Mumka Shoes, które nie obcierają pięty ani palców. Nowoczesna technologia pozwala dziś bowiem na wytworzenie materiałów syntetycznych, które są nie tylko elastyczne i wytrzymałe, ale też doskonale przepuszczają powietrze. Przy ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę. Jeżeli natomiast nie przekonują Cię aspekty etyczne, to warto, abyś wiedział, że skóra naturalna, mimo iż jest dość elastycznym i miękkim materiałem, to po przemoczeniu i ponownym wyschnięciu znacznie twardnieje. Tak więc może okazać się, że nawet wygodne na początku, skórzane butyobcierające z tyłu po pewnym czasie użytkowania.

Kolejną rzeczą, właściwie najbardziej istotną jest wybór odpowiedniego rozmiaru. W naszym sklepie internetowym nie powinno być z tym problemu. Skoro już wiesz, że nasze buty są uszyte z odpowiednich materiałów, to teraz wystarczy tylko zmierzyć odpowiednio długość swojej stopy i porównać z tabelą rozmiarów. Ponieważ nasze buty mają odpowiednią tolerancję na rozciąganie i regulowaną za pomocą sznurowadeł szerokość, nie musisz się obawiać, że będą one obcierające zarówno piętę, jak i po bokach, czy na palcach.

Ostatnia kwestia to wspomniana już wcześniej zapiętka. Jej obecność w konstrukcji buta jest uzasadniona, a nawet konieczna. Jednak to nie oznacza, że przez nią zawsze jesteśmy skazani na obcierające buty na piętach. W sklepie stacjonarnym warto pochodzić chwilę w butach, aby mieć większą pewność, że zapiętka w bucie nas nie uwiera. Warto też zwrócić uwagę, jak została ona wszyta w materiał, czy jej krawędzie nie są zbyt ostre i wystające, czy nie odznaczają się widocznie na bucie. Przy zakupie przez internet może to być trudne, jednak pamiętaj, że w dobrym sklepie internetowym masz możliwość wymiany lub zwrotu towaru. Jednak świadomi producenci obuwia, tacy jak Mumka Shoes korzystają z wiedzy i doświadczeń najlepszych szewców i projektantów butów, dzięki czemu masz pewność, że zapiętki są odpowiednie, a dobrze dobrane buty nie obcierają.

Obcierające buty sportowe - ryzyko poważnych kontuzji, które łatwo wyeliminować

Każde buty - jeżeli obcierają - stanowią niemały problem i uciążliwość w codziennym funkcjonowaniu. Jednak obcierające buty sportowe to już sprawa nieco poważniejsza. Wystarczy wziąć pod uwagę sam fakt, że ma to wpływ na naszą wydajność i osiągane przez nas wyniki. Jeżeli buty obcierają pięty, czy jakąkolwiek inną część stopy, ciężko bowiem o pokonywanie dużych dystansów np. podczas biegania, czy chodzenia. Utrudnione jest także uprawianie wspinaczki oraz wszelkiego rodzaju sportów takich jak piłka nożna, siatkówka, czy koszykówka. Jednak brak komfortu i mniejsze osiągi to tylko wierzchołek góry lodowej. Obcierające buty na piętach mogą prowadzić nawet do kontuzji w przypadku osób, które pomimo bólu za wszelką cenę chcą osiągnąć zamierzone cele pomimo bólu. W takich sytuacjach trudno jest odróżnić ból spowodowany uciskiem buta od tego spowodowanego niewłaściwą pozycję stopy. Dodatkowo obcierające buty sportowe mogą wykluczyć sportowca na dłużej z treningów, w przypadku, gdy na stopach pojawią się otwarte, trudno gojące się rany. A w przypadku, gdy buty obcierają z tyłu pięty, rany goją się wyjątkowo trudno, gdyż ta strefa jest ciągle narażona na ucisk. Dlatego, wybierając buty sportowe, nie ważne, czy to do uprawiania sportu wyczynowego, czy też rekreacyjnego weź koniecznie pod uwagę wszystkie wskazówki, o których wspomnieliśmy wcześniej. Wówczas ochronisz zarówno swoje zdrowie, jak i swoją kondycję. W ofercie naszego sklepu znajdziesz buty sportowe, które nie obcierają, szczególnie jeżeli dobrze wybrałeś rozmiar, są wygodne i doskonale przepuszczają powietrze, więc gwarantują Ci komfort nawet podczas upalnych dni i dalekich wypraw w nieznane.

Podziel się swoimi przemyśleniami pod artykułem

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem