POKAŻ STRONĘ
Sposób na śmierdzące buty

Nieprzyjemny zapach obuwia - któż z nas nie miał z nim do czynienia przynajmniej raz? Brzydki zapach butów to naprawdę powszechne zjawisko, szczególnie przy nieodpowiedniej konserwacji, choć oczywiście jego przyczyn jest bardzo wiele. Z tego też powodu równie dużo jest sposobów na śmierdzące buty, począwszy od tych domowych, znanych już naszym dziadkom, na nowoczesnych preparatach skończywszy. Jak czyścić buty w środku oraz jak dbać o ich konserwację z zewnątrz, aby nie śmierdziały? Jakie są domowe sposoby na śmierdzące buty i czy są one tak samo skuteczne, jak specjalistyczne środki do czyszczenia obuwia? Jakie buty wybierać i jak o nie dbać, aby ustrzec się przykrego zapachu? Na wszystkie te pytania odpowiemy w dalszej części artykułu, więc zapraszamy do lektury.

Brzydki zapach butów - najczęstsze przyczyny

Brzydki zapach butów może mieć wiele przyczyn. Najczęściej stoi za nim nieprawidłowa konserwacja, nieregularne czyszczenie oraz zły dobór skarpet, które nie zapewniają odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Śmierdzące buty to także częsta przypadłość w przypadku skórzanego obuwia, które stosunkowo łatwo jest przemoczyć, ale zdecydowanie trudniej skutecznie wysuszyć. Długo utrzymująca się wilgoć sprzyja namnażaniu bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach butów, dlatego bardzo ważne jest rozsznurowywanie butów i dokładne ich wietrzenie. Na rynku dostępne są dezodoranty antybakteryjne, które mogą pomóc w namnażaniu się bakterii jeśli w butach chodzimy codziennie. Warto wybierać buty produkowane w duchu wegańskim, z ekologicznych materiałów, które zostały wyprodukowane na podstawie najnowocześniejszych technologii. Brzydki zapach butów często dotyczy mężczyzn, którzy zazwyczaj pocą się mocniej i intensywniej, więc Panowie szczególnie powinni zainteresować się obuwiem, takim jak np. wegańskie sneakersy męskie Mumka Shoes.

Kolejnym czynnikiem, który może generować brzydki zapach butów, są różnego rodzaju bakterie i drobnoustroje chorobotwórcze. Jeżeli nie dbamy prawidłowo o higienę naszych stóp, nietrudno o różnego rodzaju grzybice, którym towarzyszy przykry zapach przenoszący się na nasze obuwie. Oczywiście w takim przypadku należy koniecznie zastosować odpowiednie leczenie po konsultacji z lekarzem. jednak należy również pamiętać o odpowiednim czyszczeniu obuwia. Jak czyścić buty w środku, gdy źródłem przykrego zapachu jest choroba? Przede wszystkim należy je często wietrzyć, ważne jest, aby nie nosić tej samej pary butów codziennie. Istotne jest również osobne czyszczenie poszczególnych elementów, takich jak wkładki i sznurowadła oraz osobne ich susze ie - dzięki temu unikniemy namnażaniu się wilgoci w miejscach trudnodostępnych. Jeżeli już dotknie nas problem zakażeń grzybiczych, szczególnie należy zwracać uwagę na dobrej jakości obuwie, które będzie elementem wspierającym leczenie. A Panie w tym czasie nie muszą rezygnować z modnego looku, gdyż Mumka Shoes przygotowała dla nich wygodne i bardzo zdrowe dla stóp botki i sneakersy damskie.

Przykry zapach butów - domowe sposoby

Istnieją oczywiście domowe sposoby na śmierdzące buty, które mogą być bardzo skuteczne, jeżeli już zmagamy się z takim problemem. Brzydki zapach butów, szczególnie ten o podłożu grzybiczym doskonale niweluje soda oczyszczona, która ma także właściwości bakteriobójcze - wystarczy wysypać nią wnętrze obuwie i pozostawić na noc, a następnie dokładnie usunąć, najlepiej przy pomocy odkurzacza. Soda to także idealny środek, jeżeli zastanawiasz się jak wyczyścić białe buty w środku - nie tylko pomoże pozbyć się przykrego zapachu, ale także usunie zabrudzenia i odświeży biel. Przykry zapach butów mogą ograniczać także inne domowe sposoby, takie jak naturalne zioła, typu rumianek, czy lawenda, które neutralizują i pochłaniają odór. Używa się ich podobnie jak sody oczyszczonej. Ich stosowanie jest także wskazane, jeżeli zastanawiasz się jak czyścić buty w środku, aby zapobiegać występowaniu przykrego zapachu. Profilaktyka to zawsze najlepszy sposób na śmierdzące buty. Wybieraj wegańskie sneakersy do codziennego funkcjonowania - na spacery, wyjścia do sklepu czy pracy. Szczególne znaczenie ma to w przypadku dzieci, które są w nieustającym ruchu - ich aktywność sprzyja problemowi związanemu z przepoceniem stóp. Dlatego wszystkim świadomym rodzicom polecamy ultra wygodne, ekologiczne sneakersy dla dzieci, które zadbają o komfort małych stópek i zapobiegną powstawaniu przykrego zapachu nawet podczas najbardziej szalonych zabaw w upalne dni.

Kolejnym, dość skutecznym domowym sposobem, który ogranicza brzydki zapach butów jest herbata - działa podobnie jak naturalne zioła. Możesz umieścić torebkę wewnątrz butów i odczekać, najlepiej 24 godziny a ona pochłonie resztki wilgoci i niepożądane zapachy, pozostawiając jednocześnie delikatny i świeży aromat.

Dobry preparat na śmierdzące buty

Jeżeli natomiast, wszystkie domowe sposoby na śmierdzące buty zawiodą, co często się zdarza, to wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki. Dobry preparat na śmierdzące buty zawiera bardzo wysokie stężenie, często naturalnych olejków eterycznych, które ciężko uzyskać przy stosowaniu domowych metod. Dzięki temu skutecznie rozprawia się z przykrym zapachem butów, któremu nie podołały domowe sposoby. Dodatkowo często zawiera miętowe, czy cytrusowe nuty zapachowe, które odświeżają wnętrze obuwia, pozostawiając je przyjemnie pachnącym na dłużej. W warunkach domowych stosowanie w tym celu soku z cytryny może powodować natomiast dodatkowe namnażanie się wilgoci, czy gnicie, jeżeli nieopatrznie pozostawimy wewnątrz cząstkę owocowego miąższu.

Niezastąpione jest także codzienne dbanie o higienę i dotyczy to zarówno stóp, skarpetek, jak i samego obuwia. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, warto sięgnąć, np. po impregnat do butów, który zabezpieczy je przed nadmiarem wilgoci. Taki środek tworzy na obuwiu warstwę ochronną, która zabezpiecza je także przed uporczywymi zabrudzeniami. Jednocześnie nie zmienia właściwości termoizolacyjnych butów wykonanych ze specjalistycznych tworzyw ekologicznych.

Podziel się swoimi przemyśleniami pod artykułem

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem